• Следете не на Фејсбук
 • Следете нè на YouTube
 • Следете нè на LinkedIn
top_banenr

Мини рачна машина за ласерско заварување

Краток опис:

Рачната машина за заварување со ласерски влакна Mini Type ги комбинира основните квалитети на ултра пренослив уред со бескомпромисни перформанси.

Ласерска машина за заварување I-welder Mini SE ја усвојува најновата генерација на ласерски влакна и е опремена со саморазвиена глава за заварување со нишање, што ја пополнува празнината на рачно заварување во индустријата за ласерска опрема.Со предностите на брзата брзина на заварување и без потрошен материјал, може совршено да го замени традиционалното заварување со лак со аргон, електричното заварување и други процеси при заварување на тенки плочи од нерѓосувачки челик, железни плочи, поцинкувани плочи и други метални материјали.Рачната машина за ласерско заварување може широко да се користи во сложени и неправилни процеси на заварување во кабинетска кујна и бања, лифт за скали, полица, рерна, заштитна ограда за врата и прозорец од нерѓосувачки челик, дистрибутивна кутија, дом од нерѓосувачки челик и други индустрии.

 

 


Детали за производот

Параметри на карактеристики

Видео

Преземи

Како да нарачате

Вовед во производот

Ласерска машина за заварување I-welder Mini SE ја усвојува најновата генерација на ласерски влакна и е опремена со саморазвиена глава за заварување со нишање, што ја пополнува празнината на рачно заварување во индустријата за ласерска опрема.Со предностите на брзата брзина на заварување и без потрошен материјал, може совршено да го замени традиционалното заварување со лак со аргон, електричното заварување и други процеси при заварување на тенки плочи од нерѓосувачки челик, железни плочи, поцинкувани плочи и други метални материјали.Рачната машина за ласерско заварување може широко да се користи во сложени и неправилни процеси на заварување во кабинетска кујна и бања, лифт за скали, полица, рерна, заштитна ограда за врата и прозорец од нерѓосувачки челик, дистрибутивна кутија, дом од нерѓосувачки челик и други индустрии.

Технички параметри

Ставка Параметар
Ласерска моќност 1000W 1500W
Бранова должина 1070 NM
Должина на влакна Стандардна 10m, најдолго поддржана 15m (приспособливо)
Режим на работа Континуирано / Модулација
Опсег на брзина на заварување 0~120 mm/s
Машина за вода за ладење Индустриска постојана температура Двојна контрола на температурата
Опсег на оперативна температура на околината 15 ~ 35 ℃
Опсег на влажност на работната средина <70% без кондензација
Препораки за дебелина на заварување 0,5-3 мм
Барања за завари <0,3 мм
Работен напон 220 V
Големина на машината 35*28*18 (инчи)
Тежина на машината 150 кг

Список на опрема

БР. Главни компоненти Спецификација Лого Квантитет Забелешки
1 Ласерски извор Хероласер 1
2 Систем за ладење Хероласер 1
3 Екран на допир 7 инчи Хероласер 1
4 Контролен систем Хероласер 1
5 Заварена глава Хероласер 1
6 Кабинетот Хероласер 1
7 Бакарна млазница Хероласер 5
8 Заштитна леќа Хероласер 5
9 Жичен фидер Хероласер 1

Потрошен материјал и ранливи додатоци

БР. Ставка Лого Место на потекло
1 Бакарна млазница Хероласер Хејуан, Гуангдонг
2 Заштитна леќа Хероласер Хејуан, Гуангдонг
3 Фокусирачки објектив Хероласер Хејуан, Гуангдонг
4 Колимирачки објектив Хероласер Хејуан, Гуангдонг

Основни карактеристики

1.Може да се оперира по едноставна обука;
2.Еднократно обликување, можете да заварите убави производи без господар;
3. Лесна и флексибилна на рачната ласерска глава WOBBLE;
4. Секој дел од работното парче може да се завари;
5. Заварувањето е ефикасно, безбедно, заштедува енергија и е еколошки.
6. Мал и лесен, лесен за движење (150 кг)
7. Може да заштеди трошок од 3-10 заварувачи
8. Брзината на заварување е 10 пати поголема од традиционалната
9. Еднократно обликување, без оцрнување
10. Заварите се убави и не треба да се полираат
11. WOBBLE технологија на заварување
12. Вграден резервоар за вода, интегрирано ладење со постојана температура

dfadf_03

Филе заварување

dfadf_12

Лап заварување

dfadf_10

Кројачко заварување

dfadf_05

Заварување со бод

Независно истражување и развој на заварувачка глава

1. Независно развиениот спој за заварување со нишање го прифаќа режимот на заварување со нишање;

2. Ширината на светлото место може да се прилагоди;

3. Толеранцијата на грешка при заварување е силна, што го надополнува недостатокот на малото место за заварување со ласер, го проширува опсегот на толеранција и ширината на заварот на обработените делови и добива подобро формирање на заварот.

uytuytuyt

Апликативни сценарија

Оваа рачна машина за ласерско заварување е погодна за заварување на злато, сребро, титаниум, никел, калај, бакар, алуминиум и друг метал и неговиот легиран материјал, може да го постигне истото прецизно заварување помеѓу метал и различни метали, широко се користи во воздушната опрема , бродоградба, инструментација, механички и електрични производи, автомобилска и други индустрии.

апликација (1)
апликација (2)
апликација (3)
апликација (5)
апликација (6)
апликација (4)
тупапли (2)
тупапли (3)
тупапли (4)
тупапли (1)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Технички параметри за мини рачна машина за ласерско заварување

  Ставка Параметар
  Ласерска моќност 1000W 1500W
  Бранова должина 1070 NM
  Должина на влакна Стандардна 10m, најдолго поддржана 15m (приспособливо)
  Режим на работа Континуирано / Модулација
  Опсег на брзина на заварување 0~120 mm/s
  Машина за вода за ладење Индустриска постојана температура Двојна контрола на температурата
  Опсег на оперативна температура на околината 15 ~ 35 ℃
  Опсег на влажност на работната средина <70% без кондензација
  Препораки за дебелина на заварување 0,5-3 мм
  Барања за завари <0,3 мм
  Работен напон 220 V
  Големина на машината 35*28*18 (инчи)
  Тежина на машината 150 кг

   

  Ласерска анализа на моќноста на заварување

  Ласерска моќност

  1000 W

  1500 W

  2000 W

  3000 W

  4000 W

  6000 W

  8000 W

  10000 W

  12000 W

  Материјал дебелина

  Нерѓосувачки челик

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  8

  10

  12

  15

  20

  25

  30

  40

  Јаглероден челик

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  8

  10

  12

  15

  20

  25

  30

  40

  Алуминиум

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  8

  10

  12

  15

  20

  25

  30

   

  Шематски дијаграм на процесот на ласерско заварување:

  Шематски дијаграм на процесот на ласерско заварување

   

  Различни видови на ласерско заварување:

  Ласерски тип

  Бранова должина

  Излезен режим

  Апликација

  CW ласерски влакна 1070 nm Континуирано Интермитентно/континуирано заварување на ист метал Модулирано импулсно заварување
  YAG ласер 1064 nm Пулсот Апликации за спојување на место/заварување на ист метал
  QCW ласерски влакна 1070 nm Пулс/континуирано Метално заварување / Континуирано заварување со заптивки
  Полупроводнички ласер 808 nm,915 nm, 980 nm Пулс/континуирано Пластично заварување/Ласерско лемење

   

  Каталог на производи за интелигентна ласерска опрема за обработка на HEROLASER

   

  За масовни купувања или приспособени производи, ве молиме контактирајте ја услугата за корисници преку Интернет илиостави порака.

  Можете исто така да испратите е-пошта доsales@herolaser.net.

   

  побарајте најдобра цена