• Следете не на Фејсбук
  • Следете нè на YouTube
  • Следете нè на LinkedIn

Машина за ласерско сечење цевки (серија 6016)

Краток опис:

Ласерски секач за метални цевки од серијата 6016 се нарекува и машина за ласерско сечење цевки, која се користи за сечење тркалезна цевка, квадратна цевка и друга метална цевка.Машината за сечење ласерски цевки со влакна 6016 е една од нашите стандардни машини за сечење ласерски цевки. Таа е дизајнирана да им обезбеди на клиентите точни, брзи и економични решенија за сечење.

 

 

 


Детали за производот

Параметри на карактеристики

Видео

Преземи

Како да нарачате

Вовед во производот

Технички параметри

ИМЕ НА ПРОЕКТОТ И БРОЈОТ
Модел на опрема ML-CP-6016DQ-GS
Ласерска излезна моќност 1,5 KW
Опсег на стегање на чак Φ20mm~Φ160mm、□20~□110
Максимална тежина на една цевка 60 кг
Должина на хранење ≤6300mm (автоматско напојување)
Должината на бришењето ≤2500mm (приспособлива должина)
Дебелина на сечење
(поврзано со ласерска моќност)
Јаглероден челик≤6mm;Нерѓосувачки челик≤4мм;Алуминиумска легура≤3мм;Месинг≤2мм;
Точност на позиционирање ≤±0,05 mm
Повторлива точност на позиционирање ≤±0,03 mm
Максимална брзина на X-оската ≤150м/мин
Максимална брзина на Y-оската ≤120m/min
Максимална брзина на оската z ≤65m/min
максимална брзина на оската Б ≤150 RPM
Забрзување на вселенски летови 1.2G
Побарувачка за електрична енергија AC380V±5%/50Hz
Потрошувачка на енергија на машината 6KW-25KW
Димензии на кабинетот 11000*2500*2300 (мм)
Тежина на машината ≈ 6000 кг
Поддршка за графички формати IGS/SAT/JHB

Основни карактеристики

1. Материјалот за јаловина може да достигне 0-60мм;
2. Многу ниски трошоци за работа и одржување;
3. Главата за ласерско сечење нема да контактира со површината на материјалот и нема да го изгребе работното парче;
4. Предниот чак го прицврстува целосниот удар без да ги менува вилиците;
5. Брзиот воздушен пат, големото забрзување, брзата реакција на сечење и аглите не се лесни за согорување;
6. Воздухот дува на опашката на задната картичка, ѕидот на цевката е чист, а прашината и чадот за сечење се помалку;
7. Висината на фиксното потпорно тркало за напојување може да се прилагоди рачно, а наклонот за напојување се лизга надолу во комбинација;
8. Ласерското сечење со голема брзина и квалитет може да се изведе на профили како што се тркалезни цевки, квадратни цевки, правоаголни цевки и округли цевки за половината;
9. Делот за сечење на цевката е мазен без бруси, без згура, без поцрнување, без пожолтување и лесно може да се реализира сечењето на различни сложени графики.

Автоматско брзо хранење

Структурата на телото на машината за сечење цевки оптимизирана за брзо автоматско хранење
Растојанието помеѓу позицијата на чекање и позицијата за обработка е многу кратко, што е повеќе од 90% побрзо од брзината на автоматско хранење на врсниците

Површината за сечење е чиста и без дефекти

Делот за сечење на цевките треба да биде мазен без брус, згура, оцрнување и жолто;Нема да дојде до контакт со површината на материјалот и да го изгребе работното парче.Лесно може да го сфати дувањето на опашката на картичката по сечењето на разни сложени графики.Ѕидот на цевката е чист, а прашината и чадот за сечење се помалку

Способност за професионално сечење цевки

Предниот чак го држи целосниот удар без да ја менува канџата.Задниот чак е издуван на опашката, ѕидот на цевката е чист, прашината за сечење и чадот се помалку, празниот удар е со голема брзина, забрзувањето е големо, реакцијата на сечењето е брза, а аголот не е лесно да се изгори

dfadsfh
Вистинска слика на машина за сечење ласерски цевки
Вистински (1)
Вистински (2)
Вистински (3)
Вистински (4)

Апликативни сценарија

Напојувањето е фиксирано, висината на потпорното тркало може да се прилагоди рачно, а наклонот на празнење се комбинира со лизгање;Може да врши високо-брзинско и висококвалитетно ласерско сечење на тркалезна цевка, квадратна цевка, правоаголна цевка, цевка за половината и други профили

сечење (1)
сечење (3)
сечење (4)
сечење (2)

Видеа и новости за овој производ

Ласерска машина за сечење влакна

на 21 април 2022 година

Ласерска машина за сечење влакна

на 21 април 2022 година

Ласерска машина за сечење

на 21 април 2022 година


  • Претходно:
  • Следно:

  • побарајте најдобра цена